czwartek, 22 marca 2012

Restauracja Sofa w Łodzi


Stwierdziłam, że skoro dość często chodzę do restauracji i stanowi to znaczną część mojego poznawania kuchni, warto by poświęcić temu więcej uwagi, również na blogu. Mogłam wpaść na to wcześniej, ale cóż...;D Oczywiście nie wszystkich muszą interesować (mam nadzieję, że nie tylko) łódzkie restauracje, ale postaram się przedstawić różne czerpane z nich inspiracje kulinarne, które to już powinny ciekawić większe grono czytelników.
Ostatnio odwiedziłam restaurację Sofa i przyszło mi do głowy, żeby zrobić zdjęcia potraw. Wcześniej jakoś zawsze o tym zapominałam, bo nie mogłam się zdecydować, czy pisać o tym na blogu. Zamówiłam łososia marynowanego w winie mirin z ryżem i surówką z glonami wakame, którego widać na pierwszym zdjęciu. Po długim oczekiwaniu, spowodowanym, jak powiedziała kelnerka, przygotowywaniem wszystkiego na bieżąco, pojawiło się danie o zachęcającym zapachu i intrygującym smaku. Wcześniej nie miałam okazji spróbować tego wina, więc nie byłam pewna, czy będzie mi smakować, ale okazało się, że pewnie będę musiała się w nie zaopatrzyć;) Słodko - kwaśna surówka też była ciekawym akcentem przy świetnie przyrządzonym łososiu.
Spróbowałam też piersi z kaczki z kluskami półfrancuskimi w sosie wiśniowo-herbacianym z puree z buraków, którą widać poniżej. Równie udana kompozycja. Kucharz nie chciał zdradzić, jak robiony jest sos, ale chętnie poeksperymentuję sama, by przygotować podobny.
Podsumowując, restauracja godna polecenia. Oprócz pysznego jedzenia, mile zaskoczyła mnie obsługa i relacja ceny do jakości. Miejsce można polecić osobom szukającym przytulnego lokalu, gdyż na piętrze znajdziemy, zgodnie z nazwą, sofy. Wystrój jednak jest raczej przeciętny, ale nie to jest najważniejsze. Warto wrócić tam, by spróbować pysznych, nietypowych dań.
SOFA Bar&Restaurant
ul. Piotrkowska 107
Łódź

3 komentarze:

  1. najważniejsze jedzenie, a jeśli jest dobre to na wszystko inne można przymknąć okno.

    OdpowiedzUsuń
  2. ważne, że jedzonko dobre ;) smacznie wygląda!

    OdpowiedzUsuń
  3. o chętnie poczytam o łódzkich restauracjach :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze!