poniedziałek, 6 stycznia 2014

Restauracja Thai-Thai w Sopocie


Wybierając restaurację, do której chciałabym pójść w Sopocie, specjalnie długo się nie zastanawiałam. Uwielbiam tajską kuchnię. Czytałam wiele dobrych opinii o tym lokalu i przyszedł czas na ich sprawdzenie. Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne - wnętrze wygląda całkiem elegancko i nieprzytłaczająco, w dodatku każdy może zobaczyć, jak pracują kucharze. Wolnych było chyba tylko kilka stolików, a później, gdy już jedliśmy, zrobił się jeszcze większy tłok. Nieźle świadczy to o restauracji, bo chyba nie przychodziłoby do niej tylu ludzi, gdyby nie była dobra (chyba że w Sopocie jest właśnie na nią chwilowa moda;D). Poza tym nie można nic zarzucić obsłudze, która jest wyjątkowo profesjonalna. Ale przechodząc do najważniejszego, czyli do jedzenia...


Zdecydowałam się na makaron ryżowy z pieczoną kaczką w ciemnym sosie sojowym ze świeżą bazylią, który możecie zobaczyć na drugim zdjęciu. Danie bardzo mi smakowało, choć zamawiając je, zapomniałam o tym, że mięso pewnie będzie ze skórą i w efekcie wydało mi się trochę za tłuste. Z kolei na powyższym z zdjęciu widać makaron ryżowy z krewetkami, tofu i kruszonymi orzeszkami ziemnymi. Według mnie trochę zawiódł oczekiwania - był mało wyrazisty (spodziewałam się czegoś podobnego do tego, co jadłam w tajskiej restauracji w Berlinie), ale na szczęście to nie ja go zamówiłam;) Nie był zły, ale po prostu spodziewałam się czegoś lepszego po daniu z takim zestawieniem składników. Poniżej widać kolejne zamówienie: tom kha kai - zupę z kurczakiem, trawą cytrynową i mlekiem kokosowym oraz chrupiące kalmary w soli i kruszonym pieprzu. Nie próbowałam nic z tych dań, ale słyszałam, że były bardzo smaczne.


Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć kolejne danie. Była to rozpływająca się w ustach pieczona na woku kaczka z chili i bazylią. Sos, w którym ją podano, był całkiem ostry, przez co nabrała charakteru i była naprawdę smaczna. Po spróbowaniu tylu pysznych rzeczy mogę stwierdzić, że chętnie bym jeszcze wróciła do restauracji Thai-Thai. Choć wiele z tych dań można przygotować bez problemu w domu, należy docenić ich oryginalne wykonanie przez kucharzy z Tajlandii. Do tego dobra obsługa, nie za długi czas oczekiwania na dania i niezły wystrój. Tyle zalet jednocześnie nieczęsto się trafia;) Polecam.

Jedzenie: 4/5
Cena/jakość: 3
Obsługa: 4
Wystrój: 4


Thai-Thai
Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 63

1 komentarz:

Dziękuję za Wasze komentarze!